Wyszukaj

Podziel się

O jednych słyszałaś, o innych być może nie. Sama byłam zaskoczona niektórymi nazwiskami. Oto sławne lesbijki i biseksualistki z Polski i z zagranicy, które wydały mi się najbardziej ciekawe. 

Maria Konopnicka

Maria Konopnicka była lesbijką

Autorka “Roty” miała na koncie sporo romansów z mężczyznami (oraz małżeństwo), ale po rozstaniu z mężem przez 20 lat żyła w związku typu “butch and femme” z kobietą, którą nazywała “Pietrek”. O nieznanym obliczu ozłacanej przez Polaków poetki możemy dowiedzieć się z Homobiografii Krzysztofa Tomasika.

A skoro już jesteśmy przy poezji…

Elizabeth Bishop

Elizabeth Bishop

Amerykańska autorka, która jest uważana za jedną z najważniejszych poetek anglojęzycznych XX wieku. Pamiętam, że jej wiersz pojawił się w jednym z tematów wypracowań na mojej maturze. Wówczas niektóre serwisy internetowe nie kryły oburzenia, że uczniowie – zamiast o jakimś przyzwoitym, polskim artyście – pisały o amerykańskiej pijaczce i lesbijce. Cóż, mogliby pisać o Konopnickiej – przecież autorka “Roty” nie mogła być złą żoną i matką, w dodatku lecącą na kobiety, bo to na Zachodzie tak się ludziom w dupach przewraca (ironia, ironia).

Zostańmy jeszcze w Ameryce, ale przenieśmy się do czasów obecnych.

Laura Pergolizzi

LP

Publiczności znana po prostu jako LP. Autorka radiowego hitu Lost On You podkreśla, że coming out był dla niej bardzo trudny, ale dziś otwarcie mówi o swojej orientacji i o tym, jak jej relacje romantyczne z kobietami wpływają na twórczość wokalistki. Jak dla mnie świetny jest fakt, że teksty piosenek LP są bardzo skoncentrowane na uczuciach i relacjach międzyludzkich, a przez to – uniwersalne. To dowodzi, że uprzejme określenie osób LGBT+ mianem tych, którzy “kochają inaczej”, jest absurdem.

Kristen Stewart

kristen stewart

Ze Zmierzchu pamiętamy ją jako nastolatkę darzącą uczuciem mężczyzn nie z tego świata. Przez trzy lata była w związku z Robertem Pattinsonem. Jednak po rozstaniu z aktorem zaczęła spotykać się z kobietą. W programie rozrywkowym Saturday Night Live Kristen nieraz już powiedziała o swojej orientacji, czasem – z dozą humoru. 

Cynthia Nixon

Cynthia Nixon

Gwiazda amerykańskiego serialu Seks w wielkim mieście przez 15 lat była w związku z mężczyzną, którego poślubiła i z którym ma dzieci. Po rozstaniu z nim poznała Christine Marinoni, z którą w 2012 roku wzięła ślub. Aktorka, choć wiązała się z mężczyznami, fakt zakochania się w kobiecie uznała za całkowicie normalny i naturalny. 

Ruby Rose

Ruby Rose

Poznałam ją jako Stellę w Orange Is The New Black, która miała irytujący akcent. Jest znaną, australijską modelką i aktorką. Ujawniła się jako lesbijka w wieku 12 lat, przez co była napastowana przez rówieśników. Określa się jako genderfluid – osoba o nieustalonej tożsamości płciowej. W swojej karierze modelingowej stara się wyrażać zarówno męskie, jak i kobiece cechy – w zależności od tego, jak się czuje. 

Która ze sławnych lesbijek i biseksualistek jest według ciebie ciekawą postacią? Daj znać w komentarzu! 

Emilia

Oceń:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Tags:

1 Comment

  1. Kaukashi 7 października 2020

    Jeju chciałam właśnie sprawdzić, czy bedzie LP
    Uwielbiam ja całym moim autystycznym serduszkiem, słucham jej zarówno w szczęśliwych jak i smutnych chwilach

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *