Wyszukaj

Tags:

5 noworocznych postanowień dla każdej pary

Podziel się

Ja wiem, ja wiem. Nie wszyscy lubią te wszystkie afery ze stwierdzeniem “nowy rok, nowa ja”. Też za nimi nie przepadam. Zmiana daty w kalendarzu to niewielki wyznacznik. Są jednak rzeczy, nad którymi zawsze warto się zastanowić.

Wdzięczność

Nie trzeba się zmieniać, łapać nowego życia. Przeciwnie. Czasami wystarczą drobiazgi. Jednym z nich jest wdzięczność. Cieszymy się przecież, że ktoś nas kocha. Pora to okazać. Czasem wystarczy miłe słowo lub gest. Wyznanie miłości przed snem albo wykonanie nielubianego przez tę drugą stronę obowiązku domowego. Drobiazgi pomogą wam się czuć spokojniej i pewniej w waszym wspólnym cieple. 

Słuchanie się

Bez tego nie da się ułożyć żadnej zdrowej relacji. Nieważne czy to kumpelstwo, związek, rodzina czy połączenie szef-pracownik. Zawsze należy słuchać tego, co druga strona ma do powiedzenia. I to uważnie! Nie wystarczy wpuszczać jednym uchem i wypuszczać drugim. Słuchajcie siebie uważnie, czekajcie cierpliwie, aż ktoś skończy mówić. Respektujcie swoje słowa i wyciągajcie z nich wnioski, a na pewno będzie wam dużo łatwiej rozmawiać.

Zaplanujcie coś razem

No dobra, możecie jednak stworzyć jedno “prawdziwe” postanowienie. Wspólnie. Może gdzieś pojedziecie? Ruszycie wreszcie na basen? Kupicie tę super szafę, do której wzdychacie? Wybierzecie się razem na koncert albo po prostu przefarbujecie włosy na szalony kolor lub przejdziecie na wegetarianizm? Opcji jest nieskończenie wiele, ogranicza was tylko wyobraźnia. Ważne, by mogły w tym uczestniczyć obie strony i czerpały z tego podobną radość. Niech to będzie takie totalnie “wasze”.

Wybaczenie

Wybaczać jest czasem trudno. Nie chodzi mi tu tylko o pogodzenie się po wielkich kłótniach. Czasem trudno jest nam przejść nad drobiazgami. Spróbujcie wziąć czasem głęboki oddech zanim zaczniecie krzyczeć o te nieumyte naczynia. Uspokójcie się, zanim zaczniecie rozmowę na temat, który was boli. Spróbujcie podejść do sprawy z otwartą głową, szukajcie kompromisów i dawajcie sobie szanse, póki czujecie, że warto.

Nowy rok wcale nie musi oznaczać wielkich przemian. Aby coś odmieniło się w was samych, w waszych życiach i związkach, wcale nie trzeba przewracać wszystkiego do góry nogami. Drobiazgi mają ogromne znaczenie, wystarczy je tylko docenić. Uwierzcie mi, że garść udanych drobiazgów jest dużo lepsza niż jedna wielka zmiana, która zakończy się fiaskiem, bo was przerośnie. 

Nadia

Oceń:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Tags:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *