Wyszukaj

Pierwszy raz z kobietą. Czy jest się czym stresować?

Podziel się

Jakiś czas temu zapytałyśmy was na Instargamie (@wstronekobiet.pl), o czym chciałybyście poczytać na blogu. Jednym z proponowanych tematów był pierwszy seks z kobietą. Wiele z was się tym stresuje. Niepotrzebnie!

Czy pierwszy raz z kobietą boli?

Pierwszy raz bywa oczywiście stresujący. Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek kontakty seksualne, zastanawiamy się, czy to boli, czy to musi być magiczne i czy na pewno chcemy. Nie ma różnicy, czy tracicie dziewictwo z chłopakiem, czy z dziewczyną. Emocjonalnie wszystko wygląda bardzo podobnie. Nie musicie bać się bólu. W trakcie stosunku z kobietą macie duży wpływ na siłę doznań. To, co może zaboleć, to rozerwanie błony dziewiczej. Przy tym może pojawić się również trochę krwi. Nie martwcie się jednak, to nic groźnego! O ile nie macie wpływu na rozmiar przyrodzenia waszego partnera, spokojnie możecie dogadać się z partnerką w kwestii wielkości ewentualnej zabawki. W grę wchodzą też oczywiście palce, które są jednak dość drobną częścią ciała. Jeśli tylko będziecie się wzajemnie słuchać, nie stanie wam się żadna krzywda. 

Stresuje mnie pierwszy raz z dziewczyną

Ten problem dotyczy zarówno pań, które inicjację seksualną mają już za sobą, bo wcześniej spotykały się z mężczyznami, jak i tych dziewczyn, które swój pierwszy raz będą przeżywały własnie z partnerką. Wszystkie potrafimy się stresować, że nie sprostamy wymaganiom. Zastanawiamy się, czy w ogóle wiemy na czym kobiecy seks polega. Martwimy się, że nasza partnerka będzie niezadowolona. Wiem, że nie jest to łatwe, ale rada jest prosta. Nie przejmujcie się aż tak. Warto, aby pierwszy kontakt seksualny był przemyślany. Jeśli robicie to z osobą, która jest dla was ważna, możecie śmiało z nią o tym porozmawiać. Podzielcie się waszymi obawami, wyjaśnijcie dokładnie w czym problem. Pamiętajcie o wzajemnym zaufaniu, nie wstydźcie się okazywać odczuć i emocji. Sygnalizujcie wyraźnie, gdy tylko poczujecie się źle lub coś was zaboli. Ucząc się siebie nawzajem jesteście w stanie osiągnąć wiele. Wasza partnerka jest dużo bardziej doświadczona od was? Tym lepiej! Będzie w stanie was pokierować, pokazać co i jak. Ona też kiedyś miała swój pierwszy raz i też nie wiedziała, ani nie umiała wszystkiego od razu. Jak zawsze – szczerość i zaufanie to podstawa.

Czy jestem gotowa na pierwszy raz?

Z niczym nie musicie się spieszyć. Obie powinnyście czuć się swobodnie, obie powinnyście być na to psychicznie przygotowane. Nie zmuszajcie ani samych siebie, ani swoich partnerek, bo to wam w niczym nie pomoże. Inicjację będziecie miały “z głowy”, ale zrazicie się do seksu i narazicie się na trudności w odczuwaniu przyjemności w przyszłości. Uwierzcie mi na słowo, warto poczekać, aby potem móc cieszyć się tym w pełni 😉

 

Nadia

Oceń:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Tags:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *