Wyszukaj

Tak, możesz uprawiać seks podczas okresu!

Podziel się

Seks podczas okresu budzi często niesmak, a wręcz obrzydzenie. Dlaczego? Menstruacja to wciąż dla większości pań tabu – zużyte podpaski czy tampony wyrzucamy dyskretnie, aby nikt nie dowiedział się, że mamy “te dni”. Podczas okresu czujemy się często nieświeże i mniej atrakcyjne. A jednak – uprawiamy seks w tym z reguły trudnym czasie i jest nam naprawdę przyjemnie.

Twoja partnerka wie, jak to jest

Sypiając z kobietą, masz to szczęście, że ona doskonale rozumie, czym jest miesiączka. Nie będzie dla niej więc nieprzyjemną niespodzianką fakt, że na noc wkładasz pod bieliznę ogromną podpaskę. A jeśli któraś z was coś poplami – posprzątacie bez zadawania pytań niezręcznych dla sprawczyni wypadku. Seks podczas okresu z drugą kobietą nie musi więc być dla nas stresujący.

Seks załagodzi nieprzyjemne skurcze!

Serio! Orgazm działa jak naturalny środek przeciwbólowy. Zwiększa on bowiem przepływ krwi do macicy i uwalnia endorfiny, które pozwalają odsunąć nieprzyjemne dolegliwości na boczny tor. Może więc seks podczas okresu zamiast garści tabletek?

Seks podczas okresu może być perwersyjny

W końcu bez okresu i tak jest “brudny”. Mówi się, że ktoś ma “brudne” myśli, ale przecież praktycznie rzecz biorąc, ludzkie ciało podczas stosunku wydziela całkiem sporo płynów. A to nie jest zbyt higieniczne. Jeśli więc zaakceptujesz plamienia z pochwy jako kolejną tego typu rzecz, to krew może ci się wydać naprawdę podniecajaca.

Podczas okresu twoje ciało może być wrażliwsze

Oczywiście, nie twierdzę, że wszystkie kobiety są bardziej napalone podczas tych kilku dni, ale na pewno część z nich – tak. Sama do nich należę i w trakcie okresu każde muśnięcie przez Nadię przyprawia mnie o drżenie. Może więc warto spróbować?

Seks podczas okresu – kilka porad

  1. Przed stosunkiem po prostu dokładnie się umyj i wydepiluj. Jest ogromne prawdopodobieństwo, że do momentu, w którym dzięki swojej partnerce dojdziesz, wcale nie zaleje was morze czerwone. Serio. Ja zawsze idę przed i po pod prysznic i jest w porządku.
  2. Zrezygnuj z penetracji. Jeśli seks podczas okresu cię stresuje, to nie wyciągajcie z szuflady wibratora, dildo czy innych zabawek. Twoja łechtaczka może być bardzo zadowolona z faktu, że znajdzie się w centrum waszej uwagi. 
  3. A jeśli zależy ci na penetracji, skorzystajcie z tamponów gąbeczkowych. Są bardzo dyskretne i pozwalają uprawiać seks podczas okresu w sposób higieniczny.
  4. Połóż pod prześcieradłem specjalne podkłady. Nie będziesz musiała się stresować, że w razie niespodziewanego wypadku poplamisz całe łóżko. W najgorszym razie ucierpi tylko prześcieradło.
  5. Idźcie do wanny lub pod prysznic. Mając cały czas do dyspozycji bieżącą wodę, będziesz mogła odświeżać się w koniecznych momentach.
  6. Uzgodnij to wszystko z partnerką. Jeśli obie będziecie się czuć z tym w porządku, nie będziesz stresować się, że coś ją zaskoczy, obrzydzi, itp. Bezpośrednia rozmowa to zawsze dobre rozwiązanie!

Macie jakieś inne rady lub przemyślenia na temat seksu podczas okresu? Dajcie znać w komentarzach. 🙂

Emilia

Oceń:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Tags:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *