Wyszukaj

Tags:

Jaki wybrać strap-on i jak zacząć go używać?

Podziel się

Strap-on to gadżet erotyczny, który ma więcej zalet i zastosowań niż mogłoby się wydawać. Sprawdzi się zarówno w masturbacji, jak i penetracji waginalnej, seksie oralnym oraz peggingu. Z czym to się je? Jaki wybrać strap-on, aby stał się jednym z twoich ulubionych zabawek w sypialni?

Co to jest strap-on?

Strap-on to dildo zamontowane do pasów lub majtek. Może być ciekawym gadżetem zarówno dla par hetero- (“zamiana ról” oraz seks analny), homoseksualnych, jak i do zabaw solo. Na rynku istnieją różne modele, zapewniające zróżnicowane rodzaje doznań. Jakie są rodzaje strap-onów? Czym warto się kierować, szukając w sexshopie tego najbardziej odpowiedniego dla siebie i partnera/ki?

Jakie są rodzaje strap-onów?

Strap-on na regulowanych pasach

Jest to najpopularniejszy rodzaj strap-onów. Ma on regulowane pasy, co zapewnia ogromną wygodę. Dzięki nim gadżet można dokładnie dopasować do swojej sylwetki. Dobrze wyregulowany, odpowiednio przylega do ciała, nie odstając, ale też nie krępując ruchów. Dildo jest trzymane przez sztywny lub elastyczny pierścień (zwany też o-ringiem). O-ring może być również w pewnym stopniu regulowalny, dzięki czemu można dokupować dilda różnych wielkości. Strap-on na regulowanych pasach możesz kupić w zestawie z dildem lub pojedynczo (wówczas możesz dokupić model dilda, który najbardziej cię przekonuje). Popularne są modele dilda dwustronne. Stymulują one nie tylko osobę penetrowaną, ale też krocze osoby penetrującej.

Strap-on w formie majtek

Oto kolejny “klasyk”. Uprząż stanowią dopasowujące się dobrze do ciała majtki. Ich przewaga nad strap-onem na paskach jest taka, że można je bez trudu, bardzo szybko założyć. Dobrze dobrany rozmiar majtek gwarantuje, że będą stabilne i wygodne w użytkowaniu. Jeśli chodzi o minusy, to największym jest fakt, że krocze osoby penetrującej jest zasłonięte. Dodatkowo zazwyczaj o-ring nie jest regulowalny, więc jesteście skazani/e na jedną wielkosć dilda.

Pozostałe rodzaje strap-onów

O pozostałych rodzajach strap-onów tylko napomknę, ponieważ chciałabym, żeby tekst przybliżył kwestię strap-onów głównie osobom uprawiającym seks jednopłciowy. Istnieją też strap-ony stanowiące puste protezy penisa (wydłużają i pogrubiają penisa, a także stymulują członek od środka). Są one ciekawym rozwiązaniem dla osób mających problemy z erekcją. Na rynku znajdziemy też strap-ony analne z ringiem na penisa, które pozwalają na podwójną penetrację partnerki. Osobna, ciekawa sprawa to strap-ony “share”, o których napiszę niebawem.

Jaki wybrać strap-on idealny dla siebie i partnerki?

Zanim klikniesz “zamów”, widząc strap-on, który wizualnie ci się podoba, musisz przemyśleć kilka kwestii:

  • będę używać strap-ona z partnerką czy solo?
  • jaki rozmiar dilda będzie odpowiedni?
  • na czym mi najbardziej zależy, jeśli chodzi o funkcjonalność?
  • czy partnerka podziela moje preferencje?
  • jaki rodzaj dilda (materiału i faktury) do mnie przemawia? gładki? realistyczny?

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym rodzajem gadżetu, to postaw na prostotę i wygodę. Użytkowania strap-ona musisz się nauczyć. Lepiej więc wybrać dildo mniejsze niż większe. Zwróć też uwagę na rodzaj materiału, z jakiego wykonane są poszczególne elementy gadżetu. Dildo powinno być wykonane z wysokiej jakości tworzywa, na przykład silikonu. Uprzęż często jest stworzona ze skóry naturalnej, ale na rynku znajdziesz również warianty wegańskie, syntetyczne. No i najważniejsze – jeśli będziesz używać strap-ona z drugą osobą, to istotne, abyś przegadała z nią temat i żebyście spotkały się w połowie drogi.

Jak nauczyć się korzystać ze strap-ona?

Skoro już wiesz, jak wybrać strap-on, czas go poznać w praktyce. Ruchy frykcyjne są naturalne dla osób mających penisa. Osoby mające waginy muszą się tego nauczyć i nabrać wprawy. Nie wskakuj w świeżo rozpakowanej uprzęży do łóżka. Po pierwsze, porządnie wyreguluj ją, jeśli wybrałaś wersję na paskach. Po drugie, warto, abyś przez parę dni ponosiła strap-on w domu w sytuacjach niezwiązanych z seksem. Dzięki temu przyzwyczaisz się do obecności gadżetu i tego, jak on pracuje na ciele. Doregulujesz w razie konieczności zsuwające się paski. Przywykniesz do ruchów dilda. W kolejnym etapie możesz spróbować masturbacji, aby w kontakcie z drugą osobą mieć możliwie największe na ten moment wyczucie zabawki. Ważne jest też złapanie rytmu ruchów frykcyjnych. Jeśli nie są one dla ciebie naturalne, to spróbuj się wprawić przy dźwiękach muzyki. Możesz też wykorzystać na przykład poduszki. Sama zdecyduj, kiedy poczujesz się pewnie. Strap-on stanowi przedłużenie ciała. Sekret jego użytkowania polega na zakumplowaniu się z nim i zrozumieniu jego ruchów oraz synchronizacji z tymi ruchami.

Strap-on – pierwszy raz z partnerką

Jeśli czujesz, że obyłaś się z obecnością strap-ona przy swoich biodrach, możesz przejść do praktyki z drugą osobą. Niezależnie od tego, co się najbardziej ciekawi, dawkuj sobie i partnerce doznania. Nie wybieraj skomplikowanych miejsc ani pozycji. Ułóżcie się tam, gdzie będzie wam najbardziej komfortowo (najlepiej na łóżku).

Nie zapomnij o porządnej grze wstępnej oraz dużej ilości lubrykantu. Musicie czuć rozluźnienie i musi być wilgotno. Jeżeli to wasza pierwsza przygoda z dildem, to tym bardziej warto zacząć powoli. Nie licz też, że momentalnie dostosujesz tempo i głębokość penetracji w sposób perfekcyjny. Rób wszystko stopniowo i nie bój się pytać drugą osobę, czy wszystko jest okej.

A co, jeśli nie będzie przyjemnie?

Pamiętaj, jak każdy pierwszy raz, początki ze strap-onem nie będą perfekcyjne. Po pierwsze, nie przejmuj się, jeśli osoba, z którą testujesz zabawę ze strap-onem, zacznie się w trakcie… śmiać. Ten gadżet nie jest rzeczą naturalną i trzeba się przyzwyczaić, że osoba z waginą ma go na sobie. Śmiech może być tu w stu procentach normalny i nie będzie atakiem personalnym wymierzonym w twoją stronę. Po prostu. Potraktujcie wybuch śmiechu jako okazję do rozluźnienia się. Takie rzeczy w łóżku nie zdarzają się tylko w filmach pornograficznych. 😉

Po drugie, jeśli tobie lub partnerce nie będzie przyjemnie i będziecie musiały przestać, to też nic się nie stanie. Ważne, aby obie strony czuły satysfakcję. Po wszystkim możecie o tym porozmawiać, aby ustalić, co poszło nie tak i jak uniknąć tego następnym razem. Wszystkiego da się nauczyć. A jeśli mimo kilku razów wam się nie spodoba, przynajmniej będziecie wiedzieć, że to nie dla was.

Cierpliwość, dialog, otwartość – dzięki nim możecie pokochać strap-on i zaprosić go na stałe do waszej sypialni.

Oceń:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Tags:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *