Wyszukaj

Jak uprawiać bezpieczny seks lesbijski?

Podziel się

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak powinien wyglądać seks osób heteroseksualnych lub gejów, aby był jak najbardziej bezpieczny. Wiemy, jak się zabezpieczać przez chorobami wenerycznymi czy niechcianą ciążą, a prezerwatywa stała się wręcz symbolem odpowiedzialności. Ale co z seksem, w trakcie którego o penisie nawet nie myślimy?

Rozsądek i świadomość

To dwie najważniejsze rzeczy, o których nie możemy zapominać. Z wielu rzeczy na pewno zdajecie sobie sprawę. Bardzo ważne jest zachowanie higieny. Zarówno własnego ciała, jak i gadżetów erotycznych. Zabawki najczęściej posiadają instrukcję objaśniającą odpowiednie czyszczenie. Jeśli macie zamiar używać gadżetu w większej grupie, zawsze możecie zabezpieczyć go prezerwatywą.

Co zamiast prezerwatyw?

Damskich narządów płciowych nie da się zabezpieczyć w ten sam sposób, co męskich. Istnieje jednak kilka gadżetów, w które warto się zaopatrzyć, aby móc uprawiać bezpieczny i higieniczny seks nawet z nieznajomymi.

Maski oralne, to gadżet, który można stosować w trakcie seksu oralnego również w trakcie miesiączki. Cóż to właściwie jest? To po prostu cienkie płachty z silikonu lub poliuretanu, które służą jako bariera między ustami, a tym, co chcemy tymi ustami dotykać. Maski, inaczej niż kondomy, są pozbawione gorzkiego smaku.

Rękawiczki, czyli coś bardzo prostego i oczywistego. Lateksowe lub nitrylowe świetnie sprawdzają się w czasie bezpiecznego seksu. Dzięki nim zabezpieczymy się przed kontaktem skóry dłoni (na której może być wiele nawet mikro uszkodzeń) z wydzielinami z ciała zainfekowanej partnerki. Uważajcie jednak, aby nie dotykać siebie oraz partnerki tą samą rękawiczką, gdyż to może powodować przenoszenie chorób. Rękawiczki z lateksu i nitrylu bardzo dobrze współpracują z lubrykantami, dzięki temu bezpieczny seks może stać się dodatkowo przyjemny.

Badaj się!

Regularne badania powinny być postawą dla każdego, zwłaszcza, jeśli często zmienia partnerki lub partnerów. Obecnie można skorzystać z anonimowych i darmowych testów na obecność wirusa HIV w placówkach Krajowego Centrum do spraw AIDS. Warto również pamiętać o badaniach krwi. Odczyn Wassermana / VDRL sprawdzi obecność kiły, posiew w kierunku Neisseria gonorrhoeae / test GC wykryje rzeżączkę, oznaczenie przeciwciał HSV-2 opryszczkę a badanie w celu wykrycia zapalenia wirusem B i C/HBV i HCV sprawdzi, czy nie mamy wirusowego zapalenia wątroby. Nie zapominajmy również o regularnych wizytach u ginekologa i badaniach cytologicznych, które sprawdzają obecność wirusa brodawczaka ludzkiego, czyli HPV. Dbanie o zdrowie swoje i partnerek jest bardzo istotne. Nie wstydź się rozmów na ten temat. Oczywiście nie jest to dialog, który powinnyście odbyć dziesięć minut po poznaniu się, ale zawsze warto być w tej materii szczerym i ostrożnym. Jeśli to u ciebie wykryto infekcję, poinformuj o tym partnerkę, dając mu wybór, czy chce uprawiać z tobą seks.

Warto o siebie dbać

Edukacja seksualna jest bardzo istotna. Nie zapominajcie o tym, badajcie się i dociekajcie. Wiedzy nigdy dosyć! Rozmawiajcie o tym ze swoimi partnerkami, ale i koleżankami, aby zwiększać świadomość. Pamiętajcie, że zawsze możecie zwrócić się o radę do swojego ginekologa. Bezpieczny seks jest bardzo seksowny i przyjemny, obiecuję! 😉

Oceń:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Tags:

2 komentarze

 1. A. 12 lutego 2019

  Bardzo ciekawy blog! Potrzeba nam takich stron, zwlaszcza, ze cos w tym ucichlo od dawna. Znalazlam was przypadkiem, za malo sie reklamujecie 😀

  Ok wracam do czytania, piszcie dalej 🙂

  Odpowiedz
  1. Nadia 13 lutego 2019

   Dziękujemy bardzo za opinię <3 Staramy się promować, będziemy próbowały bardziej 😀 Oczywiście zachęcamy do dania o nas znać potencjalnie zainteresowanym znajomym <3

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *