Wyszukaj

Podziel się

Dla niektórych ludzi pojęcie, że istnieje na świecie homoseksualizm, jest sporym wyzwaniem. Wierzę jednak, że to macie już za sobą. Istnieje jednak wiele innych terminów związanych ze zjawiskami emocjonalnymi i seksualnymi, które warto znać. Jednym z nich jest właśnie panseksualizm.

Menus need refreshing and found a screw in my breakfast. You see, we have more than a handful of complainers in our forum – it’s chuck full of folks who are extremely knowledgeable and involved in the industry – not only as players but affiliates, software developers, game designers, just about everyone. Red or Black is 50/50 or 50% and therefore the payout is evens or 1-1 source. Gebruikers kunnen er geld op storten en het overal uitgeven dat Skrill-betalingen accepteert – of geld naar elkaar sturen.

Co to jest panseksualizm?

Osoby panseksualne to takie, które odczuwają pociąg do ludzi niezależny od ich płci i tożsamości płciowej. Prefiks “pan” zaczerpnięty z greckiego oznacza “wszystko”. Panseksualiści podkreślają jednak, że ich działania nie obejmują pedofilii, zoofilii czy nekrofilii, a jedynie zgodne zachowania seksualne między dorosłymi. Osoby panseksualne mogą czuć pociąg również do osób niebinarnych lub agenderowych. Twierdzą, że binarne podejście do płci (mężczyzna/kobieta) nie ma znaczenia w miłości i pociagu seksualnym.

Czym panseksualizm różni się od biseksualizmu?

Zdaję sobie sprawę, że na pierwszy rzut oka możemy łatwo pomylić te dwie orientacje. Różnica jednak nie jest zbyt skomplikowana do zrozumienia. Osoby biseksualne odczuwają pociąg do osób obu płci, ale w podziale binarnym, czyli kobieta – mężczyzna. W przypadku panseksualistów binarny podział nie ma znaczenia, tożsamość płciowa staje się czymś dużo bardziej płynnym. Jeśli wasi znajomi żartują, że biseksualisci mają o wiele łatwiej z umówieniem się na weekendową randkę, pomyślcie tylko, jak dobrze bawią się panseksualiści!

Panseksualizm – i co dalej?

Oczywiście panseksualizm to nic złego. Nie należy się tego wstydzić, nie trzeba tego w sobie tłamsić. To wartościowa orientacja, jak każda inna. Wiem, że wiele osób czuje ulgę, gdy okazuje się, że jest więcej takich jak oni. Moi drodzy, na pewno znajdziecie panseksualistów w swoim otoczeniu, jeśli się tylko bliżej przyjrzycie! A może pomogą wam idole? Swoją panseksualną orientację w mediach do tej pory ogłosiły między innymi: Miley Cyrus, Kristen Stewart czy Janelle Monáe. Plotki nie ominęły również Madonny, ale wokalistka nie potwierdziła niczego oficjalnie.

Jeśli tylko czujesz, że należysz do osób panseksualnych – super! Nie masz się o co martwić. Pomyśl tylko, ile wspaniałych osób możesz poznać i obdarzyć ich uczuciem! A pewnego dnia spotkasz kogoś, przy kim będziesz czuć się po prostu perfekcyjnie. I wtedy powinniście być z siebie dumni.

Nadia

Oceń:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Tags:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *