Wyszukaj

7 rzeczy, których możemy nauczyć się od transpłciowej kobiety

Podziel się

Ostatnio miałam okazję przeczytać historię transgenderowej kobiety. Oczywiście to nic niezwykłego, istnieje cała masa takich opowieści. Skupiłam się jednak na lekcjach, które próbowała przekazać wszystkim zainteresowanym.

Haters gonna hate

Świat niestety nie czeka na nas z otwartymi ramionami. Tym bardziej nie czeka na osoby jakkolwiek odmienne od przyjętej normy. Ludzie potrafią być okrutni. Tłoczą w sobie frustrację i nienawiść, która musi znaleźć gdzieś ujście. Postanawiają wyżyć się na osobach, z których nawet nie znają, bo znajdują tam jakikolwiek punkt zaczepienia, nad którym nie będą musieli się wysilać intelektualnie. Pogarda może spotkać nas wszędzie. Na przystanku i w internecie. Warto jednak pamiętać, że te osoby to jeszcze większa mniejszość niż my. Większość ludzi nie decyduje się na sianie złości, a ci, którzy to robią, nie są absolutnie warci naszej uwagi.

Życzliwość jest kluczem 

Kiedy spotykamy się z życzliwością, jest nam dużo lepiej. Dlatego też zalecam słać jej jak najwięcej w stronę innych, bo ludzie dobrze traktowani, nie traktują innych źle. Dobre słowo po wspomnianym zderzeniu z hejterami może zrobić naprawdę wiele. To właśnie na pozytywnych aspektach warto się skupić i dostrzec, że jest tego całkiem sporo. Doceniajmy dobro, które do nas przychodzi. Czasami trudno je dostrzec, ale gdy już nauczymy się je odnajdywać, wszystko stanie się lepsze.

Musisz pokochać siebie

Miłość do samego siebie jest naprawdę trudna. Nie każdy sobie z tym radzi. Łatwo nam jest zauroczyć się w kimś innym, dostrzec morze jego zalet, ale co z nami? Życie miłosne nie powinno toczyć się tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz nas samych. Życzliwym musimy być również dla siebie. Skupienie się na samym sobie pomaga. Nikt z nas nie jest beznadziejny, każdy ma dobre i złe strony. Warto dać sobie chwile, poznać się ze sobą lepiej i należycie docenić istotę, którą jesteśmy. Bez tego nie zaznamy pełni szczęścia.

self love

Zmiana nastąpi wtedy, gdy jej na to pozwolisz

Nic nie robi się samo. Kiedy mamy jakiś problem, jesteśmy nieszczęśliwi, musimy coś z tym zrobić. Nic nagle nie wyparuje, a zamiatanie problemów pod dywan na dłuższą metę nie działa. Wszystko wróci do nas z podwójną siłą. Zmiany są trudne. Nie wszyscy je lubimy, często się ich boimy. Nic w tym dziwnego. Wolimy być pewni tego, co się stanie, a przy zmianach tej pewności nie ma nigdy. Trzeba wziąć jednak byka za rogi i odważyć się ruszyć z miejsca. Czasem szczęściu trzeba troszeczkę pomóc. 

Cierpliwość jest cnotą

Czasami po prostu trzeba poczekać. Wiadomo, że byłoby lepiej, gdyby to, czego chcemy, przychodziło niemal natychmiast. Niestety to się rzadko zdarza. Juno Dawson opisując swoją historię wspomniała o całej masie czasu,  pieniędzy i zmian, które musiała znieść, aby dojść do miejsca, w którym jest teraz. Takie rzeczy spotkają nas również w bardziej prozaicznych sprawach niż zmiana płci. Ucząc się czekać na drobiazgi, nauczymy się oczekiwać na rzeczy wielkie.

Nie jesteśmy samotnymi wyspami

Nieważne ile jest w nas introwertyzmu i jak bardzo aspołeczni na jakimś etapie życia staramy się być. Człowiek potrzebuje bliskości i tyle. Druga osoba jest nam niezbędna do życia w jakimkolwiek szczęściu. Nieważne czy to przyjaciele, partnerzy, czy rodzice. Samotność potrafi wyniszczyć każdego w wyjątkowo okrutny sposób. Nie warto do niej dążyć. Na każdym etapie życia znajdziemy kogoś, kto nas zrozumie i pokocha. Musimy się tylko dobrze rozglądać i nie poddawać. 

Czasami jesteśmy najważniejsi na świecie i już!

Uczą nas, że nie należy być samolubnym, trzeba pamiętać o innych. To prawda. Lubimy jednak popadać w skrajności i dbając o wszystkich wokół, kompletnie zapominamy o samym sobie. Jeśli odpowiednio się nie dopieścimy, szybko się popsujemy i rozpadniemy. Traktujmy się niczym wymarzony dom, czyli z należytym szacunkiem. Goście są w nim zawsze miło widziani i każdy z nich zostanie wystawnie przyjęty, ale czasami musimy mieć w pokoju ciszę i spokój. Czasami trzeba posprzątać, dokręcić jakąś śrubkę, coś wymienić. To naturalne. Bez tego dom się zapuści i już nikt nie będzie chciał do niego przychodzić. Dlatego tym bardziej – pamiętajcie o samych sobie! 

Nadia

Oceń:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Tags:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *