Wyszukaj

5 rzeczy, które powinnaś przemyśleć zanim zaczniesz umawiać się z przyjaciółką

Podziel się

Uważam, że wielkimi szczęściarzami są ci, którzy relację przyjacielską zamieniają w związek. Kiedy partner lub partnerka jest dla ciebie nie tylko miłością, ale i przyjacielem, relacja wydaje się wręcz perfekcyjna. Wszyscy jednak wiemy z autopsji, że bywa różnie. Czasem ląduje się we freindzonie, czasem związek się rozpada i trudno utrzymać z byłą przyjacielską relację. Zanim jednak w trakcie związku zaczniesz myśleć o możliwych, czarnych scenariuszach, podpowiem ci parę spraw, które powinnaś przemyśleć, zanim w ogóle taki związek spróbujesz stworzyć.

1. Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?

Zastanów się, czy uczucia, które do niej żywisz, na pewno są miłością romantyczną, a nie siostrzaną. Na pewno jest cudowna. Ale czy zawsze? Czy nawet w chwilach niezgody i kłótni, twoje uczucia nie słabną? Zakładam również, że jest piękna. Ale czy chciałabyś wyglądać jak ona czy być z kimś takim jak ona? Nawet heteroseksualne dziewczyny uważają swoje kumpele za piękne i zazdroszczą im urody. Jest różnica między podziwianiem a pociągiem seksualnym. Spróbuj wyobrazić sobie wasz związek, pomyśl o jej bliskości i odnajdź momenty, w których czujesz się przy niej dobrze. Im więcej ciepła wyniknie z takich rozważań – tym lepiej!

2. Czy widzisz dla was przyszłość?

Kiedy już zaproponujesz  związek, są dwie opcje. Jedną z nich może być fakt, że się po prostu zgodzi. Wspaniale! Ale co dalej? Czy wasze plany na przyszłość się jakoś łączą? Znacie się dobrze, więc pewnie wiecie też, jakie macie marzenia i cele. Może zdarzyć się tak, że będą całkowicie niekompatybilne. A w miłości chodzi przecież o kompromisy, a nie uleganie sobie. Pomyśl, czy na pewno obie będziecie w stanie żyć szczęśliwie, bez żadnego udawania. 

3. Czy ona dobrze to zniesie?

Istnieje opcja, że ona również będzie chciała z tobą być. Jest jednak szansa, że twoje uczucia będą nieodwzajemnione. Warto pamiętać, że nie zaboli to tylko ciebie. Znasz ją dobrze, więc pomyśl, jak zareaguje. Czy nie będzie się za bardzo obwiniać, na czym może mocno ucierpieć wasza przyjaźń? I czy dla ciebie odrzucenie nie będzie zbyt bolesnym doświadczeniem? Spróbuj spojrzeć na sytuację również z tej negatywnej strony.

4. Czy ona jest w ogóle wolna?

Z własnego doświadczenia wiem, że próby stworzenia relacji wyższej niż przyjaźń z kimś, kto jest zajęty, nie są proste. I kończą się bardzo różnie. Przyznam bez bicia – odbiłam Emilkę jej byłemu chłopakowi! Tamten związek był jednak bardzo świeży, nie było w nim jeszcze miłości i silnego przywiązania. A co z relacją twojej przyjaciółki, jeśli taką ma? Czy jest w niej szczęśliwa? I czy aby na pewno to, co czujesz, to miłość, a nie zazdrość? Czasem szlag nas po prostu trafia, gdy kumpela znajdzie sobie kogoś i zacznie z nim spędzać mnóstwo czasu. A na dodatek czas, który spędza z tobą, przeznaczy głównie na gadanie o partnerze czy partnerce! Nic dziwnego, że chce się jak najszybciej takiej osoby pozbyć. Przemyśl to jednak na spokojnie. Taka fascynacja szybko jej minie, a ty możesz popsuć jej piękną miłość przez własny egoizm. Upewnij się, że walczysz z właściwych powodów. 

5. Czy ona będzie dobrą partnerką?

Przyjaźń to nie to samo co związek. Na dodatek każda relacja jest inna. Ludziom jednak trudno pozbyć się pewnych schematów i zachowań. Zastanów się, jaką jest przyjaciółką i jaką dotychczas była dziewczyną dla swoich partnerów lub partnerek. Czy nie robiła czegoś, co dla ciebie jest absolutnie nieakceptowalne? Istnieje szansa, że wcale nie przestanie tego robić przy tobie. To, że jest świetną kumpelą, nie znaczy, że będzie doskonałą żoną. 

Nie namawiam do skrywania uczuć głęboko w sobie i udawaniu, że nie istnieją. Nie namawiam jednak również do rzucania się z motyką na słońce. Sugeruję tylko poważną rozmowę z samą sobą i szczerą analizę. Jakikolwiek będzie jej wynik – życzę wam pięknej przyjaźni lub słodkiej miłości po wsze czasy! 

Nadia

 

Oceń:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Tags:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *